yearsOfCompany

11 років
на ринку України

Статті
Велотренажер для інвалідів

Велотренажер для інвалідів

01.Feb.2013
3 відкликання
4 переглядів

якщо звичайнівелотренажеридля будинку підходять в основному для людей з нормальним здоров'ям, то існують види, розраховані на реабілітацію після всіляких травм, також для людей з обмеженими можливостями.

Одним з таких є горизонтальний велотренажер добре підходить для тренувань інвалідів різних груп, які не можуть використання більшість спортивного обладнання.

Одним з переваг цього виду в тому, що велотренажер з горизонтальною посадкою дозволяє, на відміну від моделей з вертикальною посадкою, пом'якшити дію на суглоби ніг і головне - спину. Підходить він і для користувачів, які перенесли різні травми хребта, із захворюваннями колінних і тазостегнових суглобів, осіб, із зайвою вагою. Принцип дії такий, що при тренуванні вага тіла абсолютно не тисне на колінні суглоби, залишаючи розслабленим хребет, причому поза може бути від сидячої до положення лежачи. Все це легко зробитисидіння зі спинкою, кут нахилу якої може регулюватися в широкому діапазоні. Замість керма в даному велотренажері є поручні з боків від сидіння з кнопками управління і датчиками пульсу.

Також можна купити велотренажер, який ще називають велоергометр. Зовні вони мало чим відрізняються від звичайного велотренажера. Але тільки даний вид може точно дозувати фізичне навантаження і створювати персональну програму тренувань. А позитивний вплив на систему кровообігу полягає в тренуванні роботи серця. В основному велоергометри застосовуються в медичній практиці для лікування, профілактики і реабілітації. Також завдяки точному контролю навантаження, і її мінімізації на спину, на велоергометрія дозволенозайматися інвалідам та людям похилого віку.

Показання для тренувань:

  • атеросклероз;
  • ожиріння;
  • реабілітація після переломів кісток, розривів сухожиль кінцівок, розтягнень;
  • реабілітація після протезування суглобів нижніх кінцівок;
  • хронічне захворювання органів дихання.

Протипоказання:

  • серцева недостатність, захворювання серця, аритмія;
  • гіпертонічний криз.

Ще одна модель, що підходить для занять інвалідам - велотренажер для рук. Причому термін «велотренажер» не означає обертання педалей, тим більше ногами. До того ж він не сильно відрізняється від свого прототипу. Різниця в тому, що в частині, де у класичного велотренажера повинен бути кермо, у ручного, приблизно на рівні плечей, знаходяться педалі, які і крутяться руками. Дана особливість конструкції практично не впливає на технічний пристрій даного велотренажера для рук. Єдине, що у нього маховики меншого розміру. адже м'язирук менш масивні, ніж ніг. Ефект від занять на такому велотренажері перевершує всі очікування: в залежності від ступеня зосередження і положення тіла, тренуються не лише руки, плечі, а й верхні м'язи спини.

Незважаючи на всі перевагипрофесійних тренажерівперед початком тренувань, особливо якщо вони будуть проходити в домашніх умовах, обов'язково проконсультуйтеся з реабілітологом або лікуючим лікарем. Він допоможе підібрати відповідну програму занять, яка принесе тільки користь вашому здоров'ю. А разом збудинок Спорту- це легко реалізується!