Велотренажер: користь і шкода велотренажера для чоловіків і жінок - DomSporta
Велотренажер: навіщо потрібні тренування або 10 кроків до здоров'я
Велотренажер - популярний вибір любителів активного способу життя. Регулярні тренування допомагають підтримувати тіло в тонусі, призводять фігуру в привабливий вигляд. Але не варто применшувати значення занять на тренажері-велосипеді і для здоров'я. Хочете покращити стан організму? Сміливо приступайте до тренувань. При правильно підібраною і розподіленої навантаженні вони дозволять досягти 10 важливих цілей.
Велотренажер корисний для серцево-судинної системи
Ви пам'ятаєте, що серце - це м'яз? І як будь-яка інша частина м'язової системи вона потребує регулярних тренуваннях. Заняття на кардиотренажере призводять до того, що серце б'ється рідше при навантаженнях, а, значить, менше схильне стресу. Артеріальний тиск при «тренованому» серце також знижується, адже м'яз виштовхує більший обсяг крові при кожному скороченні.
Заняття на тренажері-велосипеді сприяють зниженню ризику виникнення серцево-судинних захворювань, інсульту.
«Накачати» серце вийде при дотриманні режиму тренувань. Займайтеся 2-3 рази в тиждень по 30 - 45 хвилин. Через 3-4 тижні поліпшення в роботі серця стане явним. Для перевірки проведіть порівняння вимірювань пульсу до початку занять і з інтервалом в тиждень протягом півтора місяців.
Тренування на велотренажері допоможуть поліпшити дихальні функції
Велотренажер - ідеальний засіб для розвитку легенів і дихальної системи. Регулярні тренування не допоможуть збільшити об'єм легенів, як заняття плаванням або дайвінгом. Але вони сприяють поліпшенню стану м'язової маси і росту продуктивності мускулатури. За рахунок цього м'язам потрібно менше кисню для роботи, кількість вуглекислого газу знижується. Тренування на стаціонарному велосипеді допомагають поліпшити дихальну здатність, керувати частотою і глибиною дихання. Через кілька тижнів після початкутренувань ви побачите, що «задихатися» при інтенсивних навантаженнях стали менше, а потім - задишка повністю пропаде.
Такі хронічні захворювання, як астма або ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень), не є протипоказанням для занять на кардиотренажере. Навпаки, тренування допоможуть мінімізувати прояв хвороби, але тільки якщо програма вправ складена в дуеті з лікуючим лікарем.
Користь велотренажера для зміцнення м'язів
Кардіотренажер - не найкращий вибір для істотного збільшення м'язової маси. Але це - прекрасна можливість натренувати м'язи нижньої частини тіла, а також преса, спини, рук. Наведіть мускулатуру в порядок і переконайтеся, наскільки меншою стала втома від виконання повсякденної рутини або підвищених навантажень.
Велотренажер для схуднення
Струнке тіло - це не тільки красиво. Позбувшись від надлишків жиру спортсмен починає відчувати свій організм по-іншому. Велотренажер допомагає спалити зайві калорії (при тренуваннях 2-3 рази в тиждень по годині можна худнути на 1 кг). Тренування надають рельєф м'язам, завдяки чому тіло виглядає підтягнутим і без зниження ваги.
Схуднути за допомогою тільки тренувань не вийде. Обов'язково дотримуйтеся принципів правильного харчування або дієти, розробленої фахівцем з урахуванням ваших фізіологічних особливостей.
Тренування допоможуть знизити ризик виникнення діабету 2-ої типу
Під час занять на кардиотренажере м'язи використовують глюкозу, знижуючи її рівень в крові. Впливають інтенсивні заняття і на рівень інсуліну, роблячи організм більш чутливим до нього і зменшуючи кількість гормону. Якщо прагнете до природної регуляції рівня цукру в крові - катайтеся на велосипеді.
Вплив тренувань на велотренажері на гормональний фон
В процесі тренування на велотренажері організм виділяє серотонін і ендорфіни, які є визнаними «гормонами щастя». Для отримання ефекту ейфорії від занять спортом їхати на тренажері доведеться годину-дві, не менше! Один з плюсів вироблення великого обсягу ендорфінів - ослаблення симптомів залежності, завдяки чому користувачеві тренажера набагато простіше кинути палити.
Користь велотренажера для суглобів
Стаціонарна їзда на велосипеді - один з оптимальний варіантів для зміцнення суглобів. Цей спорт рекомендують для реабілітації після травм коліна, гомілки. Причина - м'який вплив на суглобові тканини, що забезпечує їх відновлення в прискореному режимі.
Тренування на велотренажері для зниження уровеня холестерину
Надлишок холестерину збільшує ризик виникнення серцево-судинних захворювань. Заняття спортом допомагають знизити рівень «небезпечного» для здоров'я холестерину (ЛПНЩ - пов'язаного з білками ліпопротеїдами низької щільності), підтримуючи на належному рівні кількість «корисного» його варіанти, необхідного в організмі для вироблення кортизолу, тестостерону, вітаміну Д, клітинних мембран.
Зниження ризику виникнення дегенеративних захворювань
Згідно з результатами проведених наукових досліджень, кардиотренировки на регулярній основі знижують ризик виникнення дегенеративних захворювань та мінімізують їх прояви. Хвороби Альцгеймера і Паркінсона, до яких схильні люди старше 65 років, будуть протікати набагато легше, а в більшості випадків ризик їх появи виявляється незначний. Причина в тому, що заняття спортом активізують роботу тих ділянок мозку, які схильні до поразки при виникненні зазначених захворювань. Тренування - приємна і корисна профілактика.
Кардиотренировки на велотренажері для довгого життя
Тренування допомагають підвищити ефективність роботи імунної системи у людей похилого віку, що зміцнює організм і збільшує тривалість життя. Доктор Чи Пан Вен, який провів дослідження на вибірці в 400 тис осіб протягом 12 років, показав - при 15-ти хвилинної фізичної активності в день термін життя в середньому збільшується на 3 роки. Тренуйтеся і живіть довше!